poniedziałek, 4 listopada 2019

Q&A

1. Jaki będzie bilans na koniec sezonu?
IgTheKnick: Poniżej 30 zwycięstw. Po zwolnieniu Fizdale'a i zatrudnieniu Head Coacha prognoza może wzrosnąć.
mafioso: W przedziale 25-30 zwycięstw. Na więcej nie pozwala brak talentu i ogólnej wizji rozwoju klubu.

2. Kiedy Knicks dokonają wymiany Franka Ntilikiny?
IgTheKnick: Dzięki cudownej współpracy Jeffa Hornacka i Davida Fizdale'a, wartość Ntilikiny na rynku jest żadna.Wątpliwe, że znajdzie się chętny na Franka.
mafioso: Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała rywalizacja na pozycji rozgrywającego. Jeśli Fizdale twardo nie postawi na Ntilikinę w pierwszej piątce to Francuz sam chętnie poszuka wymiany. Wydaje mi się, że zakulisowo jest wielu chętnych na Franka, którzy widzą w nim większy potencjał niż sztab Knicks. Na początku stycznia wszystko się wyjaśni odnośnie przyszłości Ntilikiny

3. Czy Mitchell Robinson wygra klasyfikację bloków w NBA na koniec sezonu?
IgTheKnick: Na pewno jest wśród faworytów. Jeżeli ograniczy faule przy bezsensownych próbach bloków, to powinien na koniec sezonu być w Top 5 zawodników w lidze.
mafioso: Tak. Jeśli tylko nie będą go trapiły kontuzje i zagra wystarczającą ilość spotkań, żeby być liczonym do statystyk.
4. Który z graczy Knicks wystąpi w All Star Game?
IgTheKnick: Nikt. Chyba, że Marcus Morris w ramach rozrywki będzie się naparzał z Bykiem Benny'm w przerwie.
mafioso: Raczej nikt. Chyba, że np. Julius Randle będzie notował cyferki na poziomie 20 pkt, 10 zb i akurat będzie wakat w powołanych bo ktoś w ostatniej chwili dozna kontuzji. Ale to się nie stanie :) Natomiast RJ Barrett i Mitchell Robinson wystąpią zapewne w meczu młodych graczy w jakiejkolwiek formule NBA planuje przeprowadzić takie spotkanie w lutym 2020.
5. Jak będzie przebiegał player development u młodych zawodników?
IgTheKnick: Niestety, pewnie tak, jak do tej pory. Barrett dostanie sporo minut, bo jest przyszłym franchise playerem (czy udźwignie? We will say what time will tell). Robinson też zostanie rzucony na głęboką wodę, ale akurat Pat Sullivan dobrze go rozwija. Knox jest przeniesiony do second unit i to chyba optymalne rozwiązanie dla niego. Największy problem jest ze Smithem Jr oraz Ntilikiną. Obaj do tej pory nic nie pokazali. A teraz będą się jeszcze bić o minuty za plecami Paytona. Nie wygląda to dobrze.
mafioso: To dobry czas dla młodych zawodników w Knicks. Będą dostawać dużo minut. Już po pierwszych meczach widać, że kluczowym graczem będzie wybrany z nr 3 draftu RJ Barrett - jest fizycznie i mentalnie gotowy do gry w pierwszej piątce drużyny  w NBA. Jest odważny, nieźle podaje, dobrze zbiera - przy regularnej grze będzie liderem tej ekipy na lata. Kluczowym zawodnikiem (ze względu na brak zastępstwa) będzie Mitchell Robinson - w założeniu podstawowy center na lata. Ciekawym projektem jest Kevin Knox - przesunięcie go na ławkę rezerwowych zdejmie z niego trochę odpowiedzialności, która w zeszłym sezonie wyraźnie go przytłaczała. Knox rozwinął się fizycznie, znacznie poprawił selekcję i skuteczność rzutów za 3. O Ntilikinie pisałem w innym miejscu, u Francuza kluczowe jest zaufanie trenera i psychika po słabszych meczach. Jeśli do grudnia nie będzie przełomu, trzeba go będzie oddać. Gdzieś w tle jest jeszcze Alonzo Trier i Damyean Dotson i wpasowanie ich w coraz ciaśniejszy roster.
6. Kogo w tym sezonie James Dolan wyrzuci z trybun?
IgTheKnick: Byłoby cudownie, gdyby to był Steve Mills. I to nie tylko z trybun.
mafioso: Najlepiej jakby wyrzucił sam siebie. Czuję, że znowu będą cyrki i po serii kolejnych porażek znajdzie się jakiś odważny kibic, żeby szefowi Knicks wykrzyczeć w twarz kilka twardych, męskich słów. Po czym zostanie w widowiskowy sposób wyprowadzony z trybun MSG przez ochroniarzy.

7. Czy Marcus Morris zostanie nowym Charlesem Oakleyem?
IgTheKnick: Nope. Ale na pewno może godnie zastąpić Enesa Kantera w roli naczelnego klauna MSG.
mafioso: To już nie te czasy. NBA jest soft i ostatnimi prawdziwymi "Bad Boys" byli Detroit Pistons z lat 2004 - 2007. Nie zauważyłem u Morrisa cech świadczących o byciu liderem na boisku i poza nim. Samo zbieranie "techników" to za mało, żeby być porównywanym z legendą Knicks.

8. Jakich wymian mogą dokonać Knicks w trakcie sezonu?
IgTheKnick: Skoro duet Mills/Perry postawił na Elfrida Paytona, to Knicks powinni zastanowić się nad wymianą kogoś z duetu Smith Jr - Ntilikina (ciekawe kogo wybiorą). Poza tym raczej nie widać jakichś poważnych kandydatów do wymiany. Chyba, że z hurtowo podpisanych zawodników stworzą jakąś interesującą paczkę.
mafioso: O Ntilikinie piszę w innym wątku. Pozostali są raczej nie do ruszenia w tym sezonie. Kontrakty są tak skonstruowane, że handlowanie nimi zacznie się na początku przyszłego sezonu, dwuletnie kontrakty, które będą "spadać" po przyszłym roku będą łakomym kąskiem dla wielu drużyn. A Knicks znów będą musieli czyścić salary. Możliwe są kosmetyczne zmiany w składzie, ale rewolucji nie przewiduję. Być może odejdzie gdzieś Dotson bo dużych szans na grę nie ma, a potencjał jakiś tam jest.

9. Kto będzie najlepszym zawodnikiem Knicks?
IgTheKnick: Julius Randle. Bo dostanie minuty i dostanie wolną rękę. Ale wątpię czy on będzie w stanie pociągnąć drużynę w trudnych momentach.
mafioso: Julius Randle. Musi tylko dostać zagrywki pod siebie i parę dobrych meczów dla zyskania pewności siebie. Po dobrym sezonie w Nowym Orleanie powinien potwierdzić solidne liczby w Nowym Jorku. Kwestia tego czy będzie mu się jeszcze chciało w okolicach lutego - marca, kiedy wiadomo będzie, że nici z playoffów.

10. Kto zostanie trenerem Knicks po zwolnieniu Davida Fizdale'a?
IgTheKnick: Chyba najlepszym dostępnym wyborem jest Dave Joerger. Ale znając Knicks, to większe szanse ma Mike Woodson (hehe) lub Mark Jackson (podwójne hehe). Albo Kaleb Canales.
mafioso: Na pewno będzie to trener z łapanki. Knicks nie są atrakcyjnym miejscem pracy nie tylko dla największych gwiazd ale i dla trenerów. Stąd taki np. David Blatt w Nowym Jorku będzie co najwyżej przy locie z przesiadką do innego miasta. Ale czy Fizdale zostanie zwolniony? Nie wiemy jakie dostał wytyczne od duetu Perry - Mills i na co liczy w tym sezonie management Knicks.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz