środa, 16 grudnia 2020

Niespodzianka - offseason 2021 odwołany

 

Giannis Antetokounmpo podpisał nowy kontrakt z Milwaukee Bucks. Tym samym, wszystkie teamy, które sobie ostrzyły zęby i czyściły salary cap na walkę o Greka, muszą obejść się smakiem. Dziennikarze, którzy mieli już napisane setki tekstów pod tytułem "Gdzie trafi Giannis", muszą sobie walnąć whisky i kliknąć na nich "Delete" (to akurat świetna sprawa). Co to oznacza dla Knicks?

Leon Rose dość szybko rozpuścił informacje, że Nowy Jork odpuszcza offseason 2020 i czeka na kolejny rok. Tylko mamy 16 grudnia, a ta niesamowita grupa FA się mocno skurczyła. Czołowi gracze: weterani (James, Antetokounmpo, George) oraz klasa draftu 2017 (Mitchell, Tatum, Fox, Adebayo), postanowili zamknąć temat jeszcze przed startem sezonu 2020/2021. W tym momencie, najlepszymi zawodnikami, którzy będą czekali na oferty są: Rudy Gobert, Jrue Holiday oraz Victor Oladipo (plus możliwa opcja: Kawhi Leonard, ale on raczej też powinien podpisać przedłużenie). I co najważniejsze, Ci zawodnicy raczej będą chcieli pieniędzy powyżej swoich umiejętności (lub zdrowia).

Tu nie ma co wierzyć w bajki tysiąca i jednego agenta. Nikt z własnej woli nie przyjdzie do Knicks. I to nie przez właściciela, czy managerów. Przede wszystkim przez to, że Knicks grają obrzydliwą koszykówkę i żaden szanujący się All Star nie chciałby brać udziału w tym cyrku. Wystarczyły dwa mecze w preseason, żeby zaświeciła się nam czerwona lampka. To bardzo podejrzanie przypomina ubiegły sezon. Podobno podstawą przebudowy jest draft i rozwój młodych zawodników. Jakoś nie widzę, żeby oni mogli wyciągnąć coś pozytywnego z tego dramatu, który dzieje się na parkiecie. Tutaj konieczne są wzmocnienia już w tym sezonie. Tylko nie po to, żeby walczyć o Play Off. Nie po to, żeby wyrwać 15-20 zwycięstw więcej. Po to, żeby dać kilku młodym graczom szansę na rozwój w mniej toksycznych warunkach (tak, tak, dobrze wiecie o kogo chodzi - Flip i Flap).

Management Knicks musi sobie teraz odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań:

Kto będzie najlepszym zawodnikiem Knicks w sezonie 2020/2021? Spoiler: RJ Barrett.

Kto będzie najlepszym zawodnikiem Knicks w sezonie 2021/2022? Spoiler: RJ Barrett.

Kto będzie najlepszym zawodnikiem Knicks w sezonie 2022/2023? Spoiler: RJ Barrett.

Czy po sezonie 2022/2023 Barrett nadal będzie zawodnikiem Knicks? ...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz