wtorek, 16 października 2018

Prognozy na sezon 2018/2019


Jaki będzie bilans (zwycięstw – porażek)?
Mafioso: 30-52
IgTheKnick: 24-58. Będę bardzo zaskoczony, jeżeli będzie choć kilka zwycięstw więcej.

Kto będzie najlepszym zawodnikiem?
Mafioso: Kevin Knox – pod nieobecność Porzingisa dysponuje największym potencjałem ofensywno-defensywnym – warunkiem jest pewność siebie w ataku. Po powrocie Porzingoda, oczywiście Łotysz przejmie rolę lidera i najlepszego gracza.
IgTheKnick: Tim Hardaway Jr – bo to musi być on. Powinien być liderem w ataku. Musi poprawić selekcję rzutów oraz grę w obronie. Ale z tymi problemami Trener Fizdale powinien sobie poradzić.

Kto będzie najlepszym strzelcem?
Mafioso: Enes Kanter – będzie miał dużo okazji do zbiórek ofensywnych po rzutach swoich kolegów, które będzie skrupulatnie zamieniał na punkty – ale ponownie, tylko do momentu powrotu Kristapsa.
IgTheKnick: Znowu Tim Hardaway Jr – widać, że dostał zielone światło na forsowanie swoich akcji w ataku. Powinien przejąć większą część puli rzutów Porzingisa z zeszłego sezonu. Zagadką jest, na jakiej skuteczności to zrobi.

Kto zrobi największy postęp?
Mafioso: Mam nadzieję, że Ntilikina, szczególnie zależy mi na uruchomieniu jego kreatywności i potencjału ofensywnego. Tylko, że Frank musi wiedzieć, że jest PG numerem 1 i jego pozycja jest niezagrożona. Inaczej, rzucany z parkietu na ławkę i próbowany na trzech pozycjach, zupełnie straci pewność siebie i wyląduje gdzieś na ławce w jakiejś Atlancie albo Detroit.
IgTheKnick: Damyean Dotson. W poprzednim sezonie dostawał zdecydowanie za mało szans. Liczę, że w tym sezonie Trener Fiz da mu więcej czasu na parkiecie. Solidny defensor i niezły strzelec z dystansu (może nawet najlepszy w drużynie – no cóż, konkurencja nie jest wymagająca) raczej powinien się odnaleźć w obecnej taktyce zespołu.

Kto będzie najlepszym debiutantem?
Mafioso: Kevin Knox – tu nie ma chyba najmniejszych wątpliwości. Największe umiejętności i wsparcie sztabu winduje go wysoko w prognozach na zbliżający się sezon. Statystyki na poziomie 16 pkt i 7 zb nie są jakimś wygórowanym oczekiwaniem.
IgTheKnick: Allonzo Trier – bez hype’u. Po prostu, Knox i Robinson spędzą ten sezon na nauce. A Trier pokazał, że już może być wartościowym zawodnikiem w rotacji Knicks, szczególnie w ataku. I będzie miał ułatwienie, bo najczęściej będzie grał przeciwko rezerwowym zawodnikom rywali.

Kogo Knicks wytransferują?
Mafioso: Ciężko wyrokować w tej sprawie. Wydaje się, że tłok zrobił się na pozycji PG i trzeba będzie się pozbyć kogoś z dwójki Baker/Mudiay. Nie wiadomo co z Alonzo Trierem, który jest na two-way contract, a zasługuje na to, żeby zagrać w Knicks pełny sezon, a nie tylko przez 45 dni. Klub będzie się przyglądał jego grze i czekał z decyzją do końca tego terminu.
Być może będzie próba handlowania Courtneyem Lee i obstawiam, że bliżej All Star Game znajdzie się ktoś chętny na wymianę. Ruchy transferowe  na pewno będą wynikać z potrzeb finansowych kształtowanych pod przyszły sezon.
Na całe szczęście udało się pozbyć Noaha, który był wrzodem na zdrowym organizmie Knicks. Niestety skutki finansowe jego kontraktu będą się ciągnać za klubem aż do końca sezonu 2020/2021.
IgTheKnick: Courtney Lee. Bo jest to zawodnik, który ma sporo do zaoferowania lepszemu zespołowi (może nawet któremuś z walczących o najwyższe cele). Ponadto, jeżeli Knicks chcą maksymalizować swoje możliwości na rynku wolnych agentów w 2019, to muszą się pozbyć jego kontraktu.

Czy James Dolan będzie „interweniował”?
Mafioso: Nie.
IgTheKnick: Chyba w tym sezonie jeszcze nie. Ale nie dajmy się zwieść pozorom normalności, Mroczny Rycerz czuwa.

Kiedy wróci Porzingis?
Mafioso: Na Święta Bożego Narodzenia. Wg prognoz jego udział w Christmas Day jest realny. Kristaps jest cały czas z drużyną, myślę, że nie będzie miał złych doradców, którzy mu powiedzą, żeby  wrócił do gry wcześniej niż powinien.
IgTheKnick: Po All Star Game. Po pierwsze, bo w jego przypadku pośpiech nie jest wskazany. Po drugie, skoro tankujemy, to po co wzmacniać drużynę na wcześniejszych etapach sezonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz