poniedziałek, 23 listopada 2020

Ryneczek Leona - notowanie #1

 

Za nami weekend otwarcia ruchu zawodników w NBA. Co ciekawego się wydarzyło w Knicks?

Knicks podpisali wingmana Aleca Burksa na jednoroczny kontrakt wart 6 mln $. Czyli kadra została wzmocniona solidnym shooterem. To powinien być upgrade w porównaniu do Wayne'a Ellingtona, o ile Burksa ominą kontuzje.

Do Nowego Jorku trafił również Nerlens Noel. Również na roczny kontrakt, o wartości 5 mln $. Dodając go do Robinsona, Knicks będą mieli ciekawe rim protection w tym sezonie. To również powinno być wzmocnienie, biorąc pod uwagę, kto, obok Mitcha, w zeszłym sezonie grał na pozycji centra (Gibson oraz Portis).

Najbardziej hitowa transakcja - Knicks podpisali kontrakt z Elfridem Paytonem. Długo go nie było. Kolejny jednoroczny kontrakt wart 5 mln $. Knicks mają doświadczonego rozgrywającego. Bez rzutu.

W kontekście podpisania Paytona, kolejna transakcja wydaje się dziwna. Knicks podpisali Austina Riversa na trzyletni kontrakt o wartości 10 mln $ (tylko pierwszy rok jest w pełni gwarantowany). Naprawdę potrzebny był kolejny guard?

Na zakończenie dostaliśmy wymianę. Knicks oddali do Timberwolves Eda Davisa (szybko poszło) w zamian za Omari Spellmana (power forward) oraz Jacoba Evansa (shooting guard) oraz wybór drugiej rundy draftu 2023. Obaj pozyskani mają dwuletnie umowy z opcją zespołu po tym sezonie.

Wisienki na torcie - Jared Harper (point guard) oraz Theo Pinson (shooting guard) zostali podpisani na two-way kontrakty. Myles Powell został podpisany na Exhibit 10.

 

Magia liczb

Liczba zawodników w kadrze: 16

Liczba zawodników na two-way kontraktach: 2

Liczba drugorundowych picków otrzymanych za przekimanie Eda Davisa: 3

Liczba Elfridów Paytonów w salary Knicks: 2

Liczba zbędnych Juliusów Randle'ów w kadrze: 1


Damyean Dotson tracker: nadal jest wolnym agentem i Knicks mogą naprawić swój błąd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz